• 0Winkelwagen
Een Heerlijk Thuis
  • BOEK: Alleen samen
    • Bestellen
    • Nodig uit
  • Agenda
  • Over ons
    • Medewerkers
    • Nodig uit
    • Bestuur
    • Doneren
    • Stichting Een Heerlijk Thuis
  • Koffiekar
  • Inspiratie & nieuws
  • Contact
  • Menu Menu
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Facebook

We hebben een huiskamerdilemma…

7 september 2020/in Nieuws/door Arie Jan van de Wetering

Sinds het begin van de zomervakantie komen we als Huiskamer van de Wijk samen in de Natuurspeeltuin, midden in de wijk. Lekker buiten, dat voelt ‘veiliger’ en tevens heb je gezellige kinderstemmetjes die al spetterend om ons heen klinken.

Nu de ‘r’ weer in de maand is, het af begint te koelen en we weer naar binnen moeten, staan we voor een dilemma. Niet persé waar we naartoe gaan, want we kunnen weer naar het Nelson Mandela Centrum. Dat is het wijkcentrum. Maar een gezellige, huiselijke huiskamer is het niet. En het imago van zo’n centrum doet ook nog steeds iets te ‘zorgelijk’ aan. Alsof je iets mankeren moet om het wijkcentrum binnen te stappen.

Daarom vroegen we ons af of we niet beter in iemands huiskamer samen kunnen komen. Gezellig en knusser.

Dilemma: komen we samen in het wijkcentrum, bij iemand thuis of beide. De drempel van iemands huis is laag genoeg voor bekenden, de drempel van het wijkcentrum hopelijk ook voor onbekenden. Een huiskamer is te klein voor een groep. Waarschijnlijk wordt het beide. Of heb jij nog een goed idee in deze tijden van ‘afstand-houden’?

Weet je wat het is. We willen verbondenheid stimuleren, geen activiteit. En wat heb je daarvoor nodig? Nu we, Gerda, Karen en ik, over nadenken komen we tot de conclusie dat de Huiskamer van de Wijk iets heel anders is dan onze persoonlijke huiskamers. In de Huiskamer van de Wijk kun je spontaan en ongedwongen mensen uit je wijk en buurt ontmoeten. De drempel ligt heel laag. We ontmoeten er nog steeds nieuwe mensen.

Onze persoonlijke huiskamers is stap twee. We nodigen wel eens mensen uit die we hebben ontmoet in de Huiskamer van de Wijk. Zo heeft Karen wel eens samen gekookt en hebben mijn vrouw en ik mensen uitgenodigd met Kerst. De band wordt persoonlijker, de vriendschap hechter. Mooi. Dan draait het niet meer om een activiteit, maar om verbondenheid. Waar ontmoet jij de mensen uit de buurt?

Arie Jan van de Wetering

Als afgestudeerd jongerenwerk vielen tijdens mijn afstuderen de oogkleppen af. Ik ging begrijpen dat als je jongeren wilt bereiken, je ook de andere generaties nodig hebt. Alle generaties. Zij komen op een natuurlijke manier samen in families. Daarnaast wonen ze vaak met elkaar in een buurt of wijk. Ik zet me in om hen te verbinden in community, dichtbij.

Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://eenheerlijkthuis.nl/wp-content/uploads/2017/01/aan-tafel-scaled.jpg 1333 2000 Arie Jan van de Wetering https://eenheerlijkthuis.nl/wp-content/uploads/2020/06/Een-heerlijk-thuis-logo-Kleur300-px.png Arie Jan van de Wetering2020-09-07 13:53:302020-09-07 13:53:30We hebben een huiskamerdilemma…

Over Een Heerlijk Thuis

“Gouda, de meest verbonden stad van Nederland,” is ons verlangen en uitgangspunt. We helpen ‘de concurrentie’ in andere steden graag!

Meer over ons

Nieuws

  • Je hart vergroten!10 november 2020 - 12:42
  • Gerrit Vreugdenhil over ‘Alleen Samen’14 oktober 2020 - 10:46
  • We hebben een huiskamerdilemma…7 september 2020 - 13:53

Nieuwsbrief

Bestel het boek

Een heerlijk thuis

“Gouda, de meest verbonden stad van Nederland,” is ons verlangen en uitgangspunt. We helpen de concurrentie graag!

Creativiteit, plezier, zin en gezamenlijkheid staan tegenover eenzaamheid, depressie en gebrokenheid. Het is ons verlangen dat generaties elkaar weten te vinden in de buurt om samen plezier te hebben, van hart tot hart te spreken en samen te groeien, werken en leven.

Contactinformatie

Stichting Een Heerlijk Thuis

tel: 06 24 89 39 58
mail: contact@eenheerlijkthuis.nl

Gemaakt door NOBLY

Kies voor het hele plaatje! Gerrit Vreugdenhil over ‘Alleen Samen’
Scroll naar bovenzijde